Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

3 hlavní přínosy vitamínu C pro pleť

article-top-3-benefits-of-vitamin-c_09c3a1be-c5ee-4aae-b345-f2b1160aa096_1500x1000_crop_center

Rozjasněte, zpevněte a chraňte – pomozte své pleti se bránit!

 

Věděli jste, že...?

Vitamín C patří mezi nejúčinnější dostupné antioxidanty

Mnoho produktů však obsahuje nestabilní formy vitamínu C, které nejsou účinné

Produkty BioLumin-C využívají vysoce stabilní složky pro maximální přínos pro pleť

 

Nejspíš už víte, že vitamín C je důležitý pro celkové zdraví a dobrou kondici ve všech směrech. Věděli jste však, že je také tahounem péče o pleť? Vitamín C je jeden z nejúčinnějších dostupných antioxidantů – a opravdu dostává své pověsti v tom, jak účinně řeší primární příčiny předčasného stárnutí a tím pleť zpevňuje a rozjasňuje.

Zde je přehled toho, co může denní dávka vitamínu C pro vaši pleť udělat!

rozjasnit

V průběhu času dochází působením vnitřních (přirozených) a vnějších (environmentálních) vlivů ke změnám ve struktuře pleti, což vede ke vzniku nejednotné pigmentace. Ať už se jedná o „stařecké skvrny“ způsobené UV zářením nebo pozánětlivou hyperpigmentaci, nejsou tmavé skvrny pro vitamín C žádný oříšek: pomáhá zastavit příčiny nejednotné pigmentace a účinně pleť rozjasnit.

Rozjasnění pleti dermalogica

Výsledky používání produktu Biolumin-C Gel Moisturizer. Výsledky se mohou lišit dle aktuálního stavu a typu pleti.

zpevnit

Dalším významným přínosem vitamínu C je, že obnovuje povrch pleti. Tato obnovující složka podporuje produkci látek, které udržují pleť viditelně pevnou, a pomáhá tak redukovat jemné linky a vrásky.

zpevnění pleti dermalogica

bránit

V tomto ohledu se mohou antioxidační vlastnosti vitamínu C projevit naplno. Vitamín C pomáhá působit proti důsledkům oxidačního stresu a volných radikálů ze slunečního záření, znečišťujících látek a chemikálií tím, že neutralizuje škodlivé molekuly, čímž pomáhá chránit pleť před stárnutím. Avšak – a to je na tom to nejlepší – poslední výzkum ukazuje, že vitamín C ve skutečnosti podporuje přirozený obranný systém pleti, čímž jí pomáhá se proti oxidačnímu stresu bránit.

Má to však jednu podmínku. Aby vitamín C opravdu pomohl pleť rozjasnit, zpevnit a bránit, musí se do pleti dostat – a složení produktů často obsahují nestálé složky a formy vitamínu C, které ztrácí účinek ještě dříve, než se na pleť dostanou. Nejznámější formy vitamínu C jsou:

Kyselina L-askorbová – jinými slovy čistý vitamín C. Tato forma bývá nejsilnější.

Tetrahexyldecyl askorbát: proniká hluboko a efektivně do pleti.

Askorbyl fosfát hořečnatý: zvyšuje úroveň hydratace suché pleti a zabraňuje ztrátě vody.

Askorbyl fosfát sodný: obvykle má neutrální pH, takže je šetrný k citlivé pleti.

 

Chcete-li si být jistí, že složení s obsahem vitamínu C bude mít maximální účinek, vyberte si to s obsahem stabilních složek, které jsou schopné se dostat přesně tam, kde je pleť nejvíce potřebuje. Naše volba? Vysoce stabilní a biodostupné přípravky BioLumin-C Eye Serum, BioLumin-C Serum a BioLumin-C Gel Moisturizer! Každý přípravek BioLumin-C obsahuje náš exkluzivní, vysoce stabilní komplex vitamínu C, který se skládá ze dvou molekul vitamínu C a zajišťuje zvýšenou účinnost v boji proti oxidačnímu stresu. Tento antioxidační komplex jsme obohatili o nejnovější biotechnologii, která zvyšuje účinnost vitamínu.