Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

6 způsobů prevence akné na těle

Clear start dermalogica

Změňte svůj životní styl, změňte svou pleť! Takhle:

Akné se může objevit kdekoli na těle, kde jsou póry (to znamená na obličeji, krku, zádech a spodní části těla, ne však na dlaních nebo chodidlech). Akné se běžně projevuje u osob s geneticky danou mastnou nebo aknózní pletí, může se však také objevit v souvislosti s používáním komedogenních (póry ucpávajících) pleťových nebo vlasových produktů.

Zde je 6 tipů, jak zvládnout akné a předcházet jeho vzniku:

  1. Noste přírodní materiály.

Vyhněte se oblečení z kousavých, svědivých nebo přiléhavých materiálů a vybírejte si látky prodyšné, jako je bavlna. Pomůžete tím pleti zbavit se ucpání způsobeného nahromaděním potu, odumřelých pleťových buněk, nadměrného mazu a bakterií. Prospěšné mohou být také látky speciálně vyvinuté tak, aby odváděly vlhkost od pleti, zejména při cvičení.

  1. Sprchujte se pokaždé, když se zpotíte.

Necháte-li pot na pleti, podporujete tím vznik prostředí příhodného pro rozvoj akné. Pokud se nemůžete ihned osprchovat, aplikujte na pleť produkt s obsahem kyseliny salicylové, který pomůže vyčistit pleť od nadměrné mastnoty. Již vzniklé záněty může také ošetřit lokální péčí s kyselinou salicylovou.

  1. Exfoliace.

Pleť náchylná na vznik akné obvykle ztrácí více pleťových buněk, které mohou ucpat póry a způsobit akné, nejsou-li odstraněny. Alespoň jednou nebo dvakrát týdně provádějte exfoliaci pomocí šetrného tělového peelingu a přecházejte tak vzniku akné. Vyvarujte se použití peelingů s obsahem ořechů, peciček nebo skořápek, které mohou pleti přivodit drobné oděrky.

  1. Hydratace.

Pleť se sama přirozené hydratuje pomocí séba (mazu), pokud je však hladina hydratace vašeho těla v nerovnováze, pleť může jako kompenzaci začít vytvářet nadměrné množství mastnoty. Hydratujte každý den pomocí nekomedogenní hydratační péče, která tomuto pomůže předcházet.

  1. Čistěte každý den svůj mobilní telefon.

Váš mobil poskytuje útočiště většímu množství bakterií, než tušíte! I když jej nedržíte přímo u tváře, dotýkáte se jej rukama, jimiž se poté dotýkáte pleti a umožňujete tak rozšíření bakterií způsobujících zánět. Čistěte jej denně antibakteriálním ubrouskem.

  1. Perte si povlečení polštáře.

Na polštáři se může hromadit mastnota, pleťové buňky, bakterie a zbytky vlasových produktů ucpávajících póry – to vše přispívá ke vzniku akné. Perte polštář alespoň jednou až dvakrát týdně a snižte tak riziko ucpání pórů. Vyhněte se také používání aviváže nebo vůně do sušičky, které často obsahují změkčující látky ucpávající póry nebo dráždící citlivou pleť.

Pleť náchylná na vznik akné obvykle ztrácí více pleťových buněk, které mohou ucpat póry a způsobit akné, nejsou-li odstraněny.