Co se týče oddálení známek stárnutí pleti, retinol je v kosmetickém odvětví bezpochyby zlatým standardem mezi ingrediencemi. Dokáže urychlit obnovu pleti, redukovat vrásky, jemné linky a pigmentové skvrny, a zároveň pleť zpevňuje, vyhlazuje a sjednocuje její tón.

Co však mnoho lidí o retinolu neví, je to, že se jedná o vysoce reaktivní molekulu, což znamená, že se může rozbít – a ztratit tak svůj účinek – jakmile je vystavena slunečnímu záření či vzduchu.

mikrokapsulovaný retinol pro maximální účinek proti stárnutí

Dermalogica využívá pokročilé technologie mikrokapsulace, která pomáhá retinol stabilizovat a zajistit jeho maximální účinnost. Tento přístup jej chrání před okamžitým rozkladem v momentě vystavení a zajistí dosažení těch nejlepších výsledků.

Mikrokapsulovaný retinol také vytváří na povrchu pleti neviditelný štít, který pomáhá snižovat ztrátu vlhkosti, což je nezbytné pro snížení výskytu vrásek a jemných linek. Tuto technologii naleznete v produktech Age Reversal Eye ComplexOvernight Retinol Repair a Overnight Retinol Repair 1%.

podráždění pod kontrolou

Každá pleť reaguje na retinol různě. Některým lidem způsobí přechodné zarudnutí, šupinatění, olupování a zcitlivění, protože jejich pleť postrádá dostatek „receptorů retinoidu“.

Receptory retinoidu jsou proteiny, které se přirozeně vyskytují v pleti. Fungují jako dopravci, kteří nesou a uvolňují retinoidy (deriváty vitamínu A) do buněk pleti, a podněcují tak produkci kolagenu. Retinol – nejsilnější forma retinoidu dostupná bez lékařského předpisu – je enzymy pleti přeměněn na ještě silnější formu, kyselinu retinovou, a právě ta způsobuje podráždění.

Pleť je naštěstí při kontrolovaném použití schopná receptory retinoidu vyprodukovat. Mezitím můžete svou pleť zklidnit a regulovat její podráždění s produkty Dermalogica Overnight Retinol Repair a Overnight Retinol Repair 1%, které obsahují unikátní Buffer Cream, díky němuž si přizpůsobíte sílu složení, zatímco se vaše pleť aklimatizuje.

jste připraveni na ještě lepší výsledky zpomalení stárnutí pleti?

Až se vaše pleť přizpůsobí Overnight Retinol Repair, je možné se posunout dále k Overnight Retinol Repair 1%. Tento ošetřující krém s klinickým účinkem je ideální pro výrazné vyhlazení a obnovu velmi zralé, stárnoucí pleti.

Overnight Retinol Repair 1% je dostupný výhradně ve vybraných profesionálních centrech péče o pleť.