Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Nemůžete spát? tyto vůně pomohou!

esenciální oleje pro podporu spánku

VYZKOUŠEJTE TYTO ESENCIÁLNÍ OLEJE PODPORUJÍCÍ ZDRAVÝ SPÁNEK (A LEPŠÍ PLEŤ)!

Spánek je klíčovým faktorem pro schopnost pleti se obnovovat a regenerovat. Co však s tím, když nemáte možnost odpočívat? Může se to zdát překvapivé, ale uklidňující vůně mohou významně pomoci! Určité vůně mají schopnost zklidnit nervový systém a pomoci nám tak rychleji usnout a spát nepřerušovaně po delší dobu.

Funguje to následovně: Když dýcháme, molekuly vůně se v našich nosních dutinách přichytávají k neuronům, které vysílají impulzy do čichového centra v mozku. Čichové centrum je propojeno se dvěma oblastmi, zodpovědnými za emoce a paměť: Amygdala a hippocampus. (Je zajímavé, že amygdala a hippocampus se kromě čichu nezabývají žádným jiným z našich pěti smyslů, což nejspíš vysvětluje silné pouto mezi čichem a našimi emocemi.)

Tohle všechno se odehrává v mozkovém limbickém systému a ovlivňuje to nervový systém – který se musí uvolnit, abychom mohli relaxovat my.  Odhalte relaxační účinky tří esenciálních olejů známých pro svou schopnost zlepšovat spánek a vytvářet dokonce i šťastnější sny! Pro rozšíření vůně v místnosti můžete použít aroma difuzér, po rozředění je lehce aplikovat na krk nebo povlak polštáře, nebo můžete vyzkoušet nový Sound Sleep Cocoon™ od Dermalogicy, jehož součástí jsou pohybem aktivované esenciální oleje, které se uvolňují postupně při pohybech ve spánku a zaručí vám kvalitní spánek.

 

LEVANDULE – Účastníci jedné studie, kteří spali v pokoji provoněném levandulí, ohodnotili svůj spánek o 20 % lépe než ostatní účastníci, kteří spali v místnosti provoněné sladkým mandlovým olejem.
V lidové kultuře se používaly polštáře naplněné levandulí, aby pomáhaly lidem trpícím nespavostí lépe spát. Poučte se ze starých mouder a vyzkoušejte tohoto favorita z říše květin.

PAČULE – Po své popularizaci v šedesátých letech minulého století má dnes pačuli novou frontu stoupenců: Těch, kteří na něj, coby na přírodního pomocníka pro lepší spánek, nedají dopustit. Přirozené chemické látky obsažené ve vůni pačuli zvyšují produkci neurotransmiterů včetně serotoninu a dopaminu, známých pro schopnost zmírnit napětí a stres, a také hormonů regulujících spánkové cykly. Jeho sedativní účinky také působí proti probouzení v průběhu noci.

SANTALOVÉ DŘEVO – Vůně dřeva ze santalového stromu je bohatá, dlouhotrvající a oblíbená, a je proto součástí mnoha parfémů, mýdel a jiných aromat. Olej ze santalového dřeva vyniká schopnostmi snižovat úzkost a napětí, což z něj činí účinný lék proti nespavosti s bonusem navíc: Jeho aroma působí uvolňujícím způsobem na namožené svaly a vy tak máte o důvod méně se v noci převalovat.