Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Proč se vám tvoří záněty?

Proč se vám tvoří záněty?

Zjistěte, co vám způsobuje záněty a jak je vyčistit.

Tvorba kožních zánětů

Hlavní body

  • Akné spojené s chronickým stresem, hormonálními změnami, životním stylem a životním prostředím trápí stále více dospělých žen.
  • Chcete-li udržet zánětlivé projevy pod kontrolou, zaměřte se na zvládání stresu a zdravé stravování, zařaďte do své běžné péče o pleť správné produkty a vyhledejte odbornou pomoc.

Návrh bez názvu-4

Pokud jde o akné, nikdy nehrozí nedostatek mylných informací, s tím vám však rádi pomůžeme. Naši odborníci na péči o pleť rozebírají nejčastější důvody zánětů, jak se vyhnout nejčastějším spouštěčům akné nebo jak je přinejmenším zvládat.

Chronický stres Snímek obrazovky 2019-05-23 v 10.34.37

Akné je jednou z prvních známek chronického stresu. Akné u dospělých se vyskytuje především u žen, protože je u nich dvakrát větší riziko, že budou trpět závažným stresem a úzkostí než muži. Chronický stres je příčinou zvýšení hladiny stresových hormonů, které způsobují nadměrnou činnost mazových žláz v pokožce a zpomalují obnovu buněk, což vytváří ideální podmínky pro tvorbu akné. Pokožka, která je vystavená stresu, obvykle vypadá unaveně, hrbolatě a starší, než ve skutečnosti je.

Pro zmírnění dopadu stresu na pokožku začněte s hlubokým, pomalým dýcháním, jež pomáhá snižovat napětí a úzkost. Na své cestě k méně stresujícímu životnímu stylu začleňte preventivní opatření také do své běžné péče o pleť. Exfoliace a aplikace masky jednou týdně pomáhá redukovat ucpávání pórů.

Hormonální nerovnováha Snímek obrazovky 2019-05-23 v 10.34.46

Výzkum prokázal propojení mazových žláz s endokrinním systémem, přičemž první zmíněné označuje jako „mozek pleti.“ Stres hraje významnou roli i co se týče hormonů. Když tělo produkuje nadměrné množství kortizolu a adrenalinu, nadledvinky mohou začít produkovat méně progesteronu, což je látka přirozeně potlačující úzkosti a deprese. Tento hormonální posun může vést ke vzniku vnitřní nerovnováhy, která může vést ke vzniku zánětů.

Kromě snižování chronického stresu vám také může pomoci, když budete sledovat, kdy se záněty vyskytují. Pokud si všimnete, že se vyskytují v pravidelných intervalech, například po menstruaci nebo určitých stresových situacích, poraďte se s pleťovým terapeutem Dermalogica o tom, jak odpovídajícím způsobem upravit svou běžnou péči o pleť. V případě těhotenství, menopauzy nebo zdravotních potíží se poraďte se svým lékařem.

Znečištění prostředí Snímek obrazovky 2019-05-23 v 10.34.56

UV záření a sezónní změny mohou stimulovat krevní oběh, produkci buněk a kožního mazu a zhoršovat příznaky akné. To je výrazně horší u lidí, kteří pracují v prostorách s vysokou teplotou a vlhkostí, jako jsou kuchyně a průmyslová prostředí. Svou pokožku však můžete před UV zářením chránit každý den a získat trvalý matný vzhled pleti díky použití produktu s ochranným faktorem, jako je Oil Free Matte Moisturizer SPF30.

Životní styl Snímek obrazovky 2019-05-23 v 10.35.03

Kouření, nedostatečné čištění pleti, nošení těsného oblečení a oblečení dráždícího pokožku, užívání určitých léků – to vše jsou návyky životního stylu, které mohou ovlivnit závažnost zánětů. Složky způsobující ucpávání pórů, které mohou vyvolat nebo zhoršit akné, mohou obsahovat i některé make-upy a produkty péče o vlasy a pleť. Abyste si udržovali póry čisté, každý den provádějte dvojí čištění s produkty pro čištění pleti PreCleanse a Clearing Skin Wash. 

Mačkání či jiná manipulace s akné doma může způsobit víc škody než užitku. Mačkáním akné riskujete, že do postiženého místa zanesete další bakterie a poškodíte kůži. To může vést ke vzniku dalších zánětů a stárnutí kůže, zanícení nebo zjizvení. Na postižené místo raději aplikujte vysoce aktivní čisticí produkt jako je AGE Bright Spot Fader nebo Overnight Clearing Gel a vyčkejte, až se místo zahojí.

Konzumace cukrů Snímek obrazovky 2019-05-23 v 10.35.14

Nadměrná konzumace potravin s obsahem cukrů a průmyslově zpracovaných potravin může přispívat k tvorbě zánětů tím, že vyvolává vyšší produkci mazu v pokožce. Chcete-li si udržet čistou pleť, konzumujte celozrnné potraviny, zeleninu a potraviny bohaté na antioxidanty. Nadměrnou produkci kožního mazu můžete snížit použitím produktů s obsahem kyseliny salicylové a jílu, například masky Sebum Clearing Masque. 

Učinili jste veškerá opatření k omezení všech výše uvedených skutečností a stále trpíte záněty? Poraďte se s pleťovým terapeutem, získejte více informací o tom, co je příčinou vašeho problému a nechte si doporučit produktu na míru.