VYBRAT SPRÁVNÝ NOČNÍ KRÉM MŮŽE BÝT SLOŽITĚJŠÍ, NEŽ SE ZDÁ. ZDE JSOU RADY, ČÍM SE ŘÍDIT!

Každý to někdy zažil: jednu noc se pořádně nevyspíte a druhý den ráno se probudíte s oteklýma očima, tmavými kruhy pod nimi a bledou pletí. Vypadáte… unaveně. Chronický nedostatek spánku může po čase vést až k předčasnému stárnutí.

Máme však i dobré zprávy. Vaše pleť je noční tvor a v průběhu noci se sama opravuje. To znamená, že i když se vám nedaří v noci spát doporučených sedm hodin, díky produktům péče o pleť s těmi správnými složkami můžete i z minima spánku maximalizovat jeho přínosy. (A dokonce vám mohou pomoci lépe spát!)

„Vaše pleť je noční tvor a v průběhu noci se sama opravuje" 

Zkuste v produktech hledat tyto složky:

Výtažek z kůry Perské akácie – hedvábného stromu (Albizia Julibrissin)

Tato vysoce účinná ingredience chrání antioxidanty pleti a bojuje proti volným radikálům, které mohou přispívat ke vzniku známek stárnutí.1 Zmírňuje také viditelné známky únavy a zároveň rozjasňuje oblasti pleti, kde je patrná únava.

Výtažek z plodů Wu-Zhu-Yu (Evodia Rutaecarpa)

Ovoce Wu-Zhu-Yu má v tradiční čínské medicíně široké použití a podporuje zlepšení a vyhlazení textury pleti. Také přidává mdlé pleti na zářivosti a viditelně zvyšuje zářivost pleti po ránu.

Výtažek ze semen tamarindu indického (Tamarindus Indica)

Toužíte po hebké a hladké pleti? Tento přirozeně se vyskytující polysacharid snižuje transepidermální ztrátu vody (TEWL) a udržuje tak pleť hydratovanou a chrání ji před vznikem známek stárnutí.

Vitamín C

Tento účinný antioxidant je mocná zbraň v boji proti poškození pleti způsobené volnými radikály a proti předčasnému stárnutí, která poskytuje komplexní ochranu a zároveň zlepšuje zářivost a tón pleti.

Esenciální oleje aktivované pohybem

Víte, že rychlé usínání vám může pomoci, abyste vypadali mladší až o dva a půl roku? Zklidňující vůně jako je levandule, pačuli a santalové dřevo báječně přispívají k relaxaci a uvolnění těla i mysli, a napomáhají tak k rychlejšímu usínání (a také lepšímu spánku). Kapsulované esenciální oleje se postupně uvolňují díky tomu, jak se převalujete, a vy si tak můžete dopřát klidný spánek celou noc. Výzkum naznačuje, že mohou dokonce zlepšovat vaše sny!

Jste připraveni na zářivou pleť ihned po probuzení? Vyzkoušejte nový transformativní gelový krém Sound Sleep Cocoon™ od Dermalogica! Obsahuje pohybem aktivované esenciální oleje, které podporují lepší spánek, a aktivní složky, které využívají nočního regeneračního procesu pleti.

https://www.makeup.com/what-are-free-radicals