Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

4 známky únavy pleti a jak je napravit

známky úpravy pleti

 

Pokud jste někdy zažili bezesnou noc plnou převalování, celonoční práci nebo jste při ranním drnčení budíku podivovali "Spal jsem vůbec?", pak jste jej pravděpodobně měli: Ten zcela zřejmý vzhled říkající velmi-málo-spánku. Většina lidí si spojuje výraz únavy pouze s tmavými kruhy pod očima, ale ve skutečnosti jde o kombinaci různých způsobů, jakými únava působí na naše tělo a pleť.

 

TĚLO A PLEŤ

Unavenou pleť lze obtížně zamaskovat. Místo toho, abychom na ni vrstvili korektor (make-up může potíže spíše prodloužit a bránit pleti v návratu do běžného stavu), doporučujeme proto pleť raději ošetřovat. Ať už trpíte chronickým nedostatkem spánku nebo jen občas zažijete bezesnou noc, vždy existuje způsob, jak se bránit čtyřem výmluvným známkám unavené pleti, který vám pomůže vypadat alespoň trochu více jako vy do té doby, než si dopřejete dostatečnou dávku spánku.

TMAVÉ KRUHY

Navzdory tomu, co jste slyšeli, tmavší pigmentace pod očima se, jste-li unavení, ještě více neztmaví; pouze vypadá tmavší, protože pleť na povrchu je dehydrovaná a umožňuje tak tmavým „kruhům“ vyniknout. Odolejte nutkání je pouze zakrýt; místo toho vypijte dostatečné množství vody a naneste rozjasňující péči jako je Stress Positive Eye Lift, který byl speciálně vyvinut, aby navrátil jemné pleti pod očima zářivost a hydrataci.

OTEKLÉ OČI

Unavená pleť zadržuje vodu v oblasti očí ve snaze udržet si hydrataci, což vede k další neklamné známce toho, že vám chybí spánek: Oteklé oči. Nejen, že křičí do světa „Jsem zničený“, také vrhají stín na oblast pod očima, což může způsobit, že tmavé kruhy vypadají ještě tmavší. Z nejhoršího může pomoci chladná komprese, k rozjasnění a úlevě od otoku můžete použít také Stress Positive Eye Lift.

JEMNÉ LINKY

Stejně jako tmavé kruhy i jemné linky vznikají v důsledku dehydratace, kterou pleť trpí, když nedostatek spánku nabourá její pH. Ve dnech, kdy jste unavení, použijte na pleť obličeje i těla kvalitní hydratační péči, a to ihned, jakmile se vypotácíte z postele. Předtím, než opět padnete do postele, použijte speciální noční krém jako je Sound Sleep Cocoon; přídavek hydratace zmírní projevy jemných linek a pohybem aktivované esenciální oleje vám umožní dopřát si potřebnou dávku spánku.

MDLÁ PLEŤ BEZ JASU

Ve chvíli, kdy vaše tělo nemělo dostatek času na noční regeneraci, se nános odumřelých pleťových buněk a produktů stává ještě větším problémem. Dobrá zpráva: Pomocí exfoliace můžete pleti navrátit část ztracené zářivosti. Daily Microfoliant® pudr od Dermalogica funguje dobře na všechny potíže s pletí a zanechá pleť obličeje hebkou a zářivou. Pokud víte, že brzy budete muset omezit dobu spánku (např. proto, že budete cestovat, připravovat se na zkoušku nebo čekáte potomka), připravte svou pleť dopředu dvojím čištěním s PreCleanse Balm. Rozpouští make-up a nečistoty ve dnech před a během nedostatku spánku a ulehčuje tak tělu od práce navíc, když je unavené.