Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Často kladené otázky k řadě Active Clearing

age bright spot fader

Jak se Active Clearing liší od svého předchůdce, MediBac Clearing®?

Řada MediBac Clearing se zaměřovala na čtyři fyziologické faktory, které přispívají ke vzniku zánětů, a zároveň brala v potaz jedinečné potřeby pleti dospělých. Active Clearing nabízí stejné výhody, zároveň má však také dodatečné přínosy v podobě rozjasnění tónu pleti a zmírnění projevů předčasného stárnutí pleti, jako je například pozánětlivá hyperpigmentace.

Jak se Active Clearing liší od pleťové řady Daily Skin Health?

Produkty Daily Skin Health pro mastnou pleť jsou zaměřené na regulaci produkce mazu, zatímco produkty Active Clearing se zaměřují na všech pět faktorů přispívajících ke vzniku zánětů a s nimi spojených projevů stárnutí pleti u dospělých: nadměrně aktivní mazové žlázy, hromadění buněk, bakterie, zánětlivost a pozánětlivá hyperpigmentace.

Jak se Active Clearing liší od pleťové řady Clear Start™?

Produkty Active Clearing jsou určeny dospělým, které primárně trápí záněty a projevy předčasného stárnutí pleti. Produkty Clear Start jsou určeny mladším klientům (včetně mladých dospělých), jejichž hlavní potíží jsou záněty a mastná pleť.

Čím se liší akné dospělých od akné dospívajících?

Akné u dospělých je zánětlivější a provází je méně komedonů, než je tomu u akné dospívajících, navíc se léze nacházejí převážně v oblasti kolem úst, brady a čelisti. Akné u dospělých bývá také často spojováno s chronickým stresem, výkyvy hormonální hladiny a projevy předčasného stárnutí pleti.

Jaké produkty byste měli používat, pokud máte mastnou pleť, ale skoro bez žádných problémů se záněty?

Jestliže identifikujete pleť jako mastnou, pro běžnou péči doporučujeme produkty, jako je Active Moist nebo Oil Free Matte SPF30, vhodné jsou také produkty řady Active Clearing, jako je AGE Bright Clearing Serum, které podpoří mikrobiom pleti, nebo AGE Bright Spot Fader pro lokální ošetření ojedinělých zánětů.

Co když se stane, že vám produkty Active Clearing způsobují ještě více zánětů než dříve? 

Když je pleť vystavena novému režimu péče, může nějakou dobu procházet procesem přizpůsobení. Tato fáze přizpůsobení je dočasná a stejně tak nezbytná, jelikož pleť pracuje na své vlastní detoxikaci od nečistot, které jsou vyplavovány k jejímu povrchu. Toto „očistné“ období se liší od projevů alergické reakce. Jestliže se zdá, že jste alergická na nějakou složku produktu, přerušte jeho používání.

Je řada Active Clearing vhodná pro těhotné ženy?

Většina produktů Active Clearing obsahuje kyselinu salicylovou. Proto je lepší, abyste se předtím, než začnete produkty používat, poradila se svým lékařem.