Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Citlivá pleť? POTŘEBUJETE tyto ingredience:

 

jak pečovat o citlivou pleť

 

Máte citlivou pleť? Poohlédněte se po těchto ingrediencích a zjistěte proč.

Téměř polovina světové populace popisuje svou pleť jako citlivou, mnozí však stále tápou a hledají produkty, které by citlivost jejich pleti řešily. Je to proto, že při zklidnění citlivé pleti hrají obrovskou roli hojivé ingredience. Ve skutečnosti může kombinace určitých rostlinných výtažků dokonce pomoci zredukovat příznaky citlivé nebo podrážděné pleti.

Pokud naleznete ingredience, které účinně zmírní zarudnutí, svědění a podráždění vaší pleti, budete mít citlivost pod kontrolou. Zde jsou ingredience, které byste měli hledat (a několik takových, jimž byste se měli vyhnout!)

HLEDEJTE!

Šťáva z listů aloe vera

Aloe okamžitě hydratuje pleť a pomáhá tak zklidnit podráždění vzniklé dehydratací pleti.

Výtažek ze šalvěje (Salvia Officinalis)
Tento přírodní výtažek podporuje obnovu ochranné lipidové bariéry pleti, což znamená, že pomáhá vaší pleti udržet si hydrataci a nepustit k ní dráždivé látky. Obsahuje také antioxidanty, které pomáhají v boji s poškozením volnými radikály.

Skvalen

Tento přirozeně vyskytující se olej představuje jednoduchý způsob, jak uzamknout v citlivé pleti vlhkost a zvýšit její elasticitu bez zatížení. Díky lehké a nemastné textuře je vhodný pro pleť trpící jakýmkoli problémem.

Tetrahydrokurkuminoidy z kurkumy

Kurkumě se poslední dobou věnuje hodně pozornosti, věděli jste však, že umí také zastavit postup enzymů poškozujících pleť? Deriváty kurkumy, Tetrahydrokurkuminoidy, pomáhají zklidnit jemnou pleť a bojovat s volnými radikály, a umí tak zastavit poškození okolními vlivy ještě předtím, než k němu dojde. 

Výtažek z jablka (Pyrus Malus)

Hydratuje a zjemňuje pleť a chrání ji před vysušováním: Výtažek z jablka je v péči o pleť znám jako přírodní zásobárna energie. Díky vysokému obsahu vitamínu C je ideální pro oživení unavené pleti.

Olej z jader ovsa setého (Avena Sativa)

Tento bohatý zdroj avenanthramidů (aktivních složek rostliny Avena Sativa – oves setý) vyniká svou schopností zklidnit podráždění. Tím, že zlepšuje ochrannou funkci pleti, také pomáhá v boji proti citlivosti.

OD TĚCHTO SE DRŽTE DÁL!

Lanolin

U osob s citlivou či podrážděnou pletí může docházet k nepříznivým reakcím. Neriskujte a zvolte raději neutrálnější způsob hydratace.

Alkohol

Mnoho produktů péče o pleť obsahuje alkohol, který může narušovat úroveň hydratace pleti, což může vést k podráždění a svědivé, zarudlé pleti.

Umělé vůně nebo barviva
Tyto složky mohou zhoršovat projevy citlivé pleti.

 

Rádi byste vyzkoušeli některé z výše uvedených ingrediencí pro zklidnění citlivé pleti? Pořiďte si některý z produktů řady UltraCalming™ od Dermalogicy!