Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Co je chemický peel?

chemický peeling dermalogica

Co byste měli vědět předtím, než chemický peel použijete.

Hlavní body příběhu

  • Peely odstraňují suché, odumřelé pleťové buňky a odhalují hladší a zářivější pleť, která se ukrývá pod nimi.
  • Profesionální peely jsou koncentrovanější než peely pro domácí použití, které jsou vhodnější pro pravidelnou každodenní nebo týdenní péči.

  

Představa, že se zbavíte letitého poškození pleti neinvazivním a prakticky bezbolestným způsobem, je obecně lákavá. Chemické peely si poradí se známkami stárnutí pleti, a i proto jsou tak oblíbené.

„Peely odstraňují veškeré suché a odumřelé pleťové buňky, čímž odhalují jemnější a hladší pleť ukrytou pod nimi,“ říká Charmaine Cooper, manažerka vzdělávání značky Dermalogica a The International Dermal Institute.

„Během pouhých tří ošetření mohou peely zmírnit výskyt vrásek a jemných linek, vyhladit texturu pleti a dokonce snížit míru výskytu zánětů.“

Ale co do té doby, než ke změně dojde? Díky moderní inovativní technologii můžeme směle prohlásit, že při použití nejnovějších peelů nedochází téměř nebo vůbec k žádnému dramatickému hojení! Jsou také mnohem účinnější.

 

Domácí peely vs. profesionální peely

Jak domácí, tak profesionální peely využívají schopností složek, jako jsou alfa-hydroxy kyseliny (např. kyselina mléčná), beta-hydroxy kyseliny (např. kyselina salicylová) a enzymy z přírodních zdrojů jako je rýže, papája, ananas a dýně, které zmírňují viditelné známky předčasného stárnutí v podobě například stařeckých skvrn a také hrubou texturu pleti a projevy akné. Hydroxykyseliny rozpouští vnitrobuněčné „lepidlo“, díky němuž drží buňky pohromadě, a umožní tak jejich snadnější odstranění, enzymy zároveň rozpojují vazby mezi buňkami a odstraňují proteiny, které tyto vazby podporují.

Domácí peely většinou nanášíme sami a používáme je v nižších koncentracích. Ideálně se hodí pro řešení mírných známek mdlé pleti, stárnutí nebo akné, a pomáhají udržovat pleť zářivou a hladkou na každodenní nebo týdenní bázi nebo v období mezi dvěma profesionálními ošetřeními. Po použití můžete mít pocit, že je pleť osvěžená a někdy může svědit, nemělo by však docházet k žádnému šupinatění nebo olupování, případně k dramatickému hojení pleti.

Profesionální chemické peely aplikují pleťoví terapeuti, kosmetičky nebo praktičtí lékaři, kteří používají vysoce koncentrované exfolianty. Chemické peely mohou být provedeny jako ambulantní ošetření, výsledkem však často bývá viditelné šupinatění, olupování nebo dramatické hojení pleti v závislosti na síle peelu. Pro minimalizaci těchto potíží a dosažení nejlepších výsledků se obvykle provádí série peelů v průběhu šesti až dvanácti týdnů, po nichž následuje dvakrát do roka udržovací ošetření.

 

Potřebujete chemický peel?

Jestliže vás trápí mdlá pleť, známky stárnutí nebo akné a toužíte po zářivější a hladší pleti, promluvte si se svým pleťovým terapeutem o chemickém peelu. Pomůže vám vybrat ten nejlepší typ peelu s ohledem na stav vaší pleti a váš životní styl, a dosáhnout tak požadovaného výsledku.