Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Jaký je správný způsob exfoliace?

správný způsob exfoliace 1správný způsob exfoliace 2správný způsob exfoliace 3správný způsob exfoliace 4

   

 

 hlavní body

 

Zahrnutí pravidelné exfoliace do vašeho režimu péče o pleť je klíčem k udržení zářivého a zdravého vzhledu pleti.

Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité pleť ihned po exfoliaci hydratovat.

 

Jestliže čtete tento článek, pak již možná víte, že pravidelná exfoliace pomáhá dosáhnout zářivější pleti se svěžím vzhledem. Je to proto, že exfoliace urychluje deskvamaci (přirozený proces exfoliace pleti). Víte však, že při správném provedení může exfoliace také pomoci ostatním produktům, které běžně používáte, fungovat tak, jak nejlépe mohou? Je to pravda: jestliže pomocí exfoliace neodstraníte odumřelé pleťové buňky, mohou začít vytvářet bariéru, která brání aktivním složkám ve vašich pečujících produktech správně proniknout do pleti.

 

Zde je návod, jak začlenit pravidelnou exfoliaci do vašeho režimu pravidelné péče o pleť a dosáhnout tak zářivého a zdravého vzhledu pleti:

 

1. dvojí čištění (double cleanse)

Správná exfoliace začíná u čisté pleti, což znamená provedení dvojího čištění Dermalogica, jež začíná u PreCleanse a končí použitím vašeho doporučeného čisticího produktu Dermalogica. Tento dvoufázový postup představuje nejlepší způsob, jak odstranit nánosy make-upu, nadměrné mastnoty a jiných nečistot a umožnit tak exfoliantu konat svou práci.

 

2. exfoliace

Chemický nebo mechanický, denně nebo týdně: prvním krokem je zjistit, který exfoliant je pro vaši pleť ten správný.
Abyste eliminovali riziko nadměrné exfoliace, vyberte si takový, který vyhovuje stavu vaší pleti. Nejste si jistí, kde začít? Nechte si provést Face Mapping!

 

3. hydratace

Exfoliace odstraní odumřelé buňky pleti, které brání produktům pleťové péče, aby se správně vstřebaly do pleti, což znamená, že nejlepší doba pro hydrataci pleti je ihned po provedení exfoliace. Jestliže vaše pleť vyžaduje extra hydrataci, vyzkoušejte Hydro Masque Exfoliant: jeho složení s dvojím účinkem poskytuje pleti během exfoliace intenzivní dávku hydratace.

 

4. aplikace cílené péče

Poté, co pleť správně hydratujete a připravíte na vstřebání dalších produktů, je čas aplikovat produkty cílené péče. Chcete-li zjistit, které jsou ty pravé pro vás, popovídejte si s odborníkem!

 

Chcete zjistit více o tom, který exfoliant je nejvhodnější pro zařazení do vaší pravidelné péče o pleť? Navštivte pleťového terapeuta Dermalogica ve vašem okolí, který vám sestaví režim zcela na míru.

 

Vybírat můžete z široké nabídky exfoliantů, každý specifický svým složením a zacílením na určitý typ pleti:

 

  1. Daily Microfoliant - bestseller! Jedinečný a nepřekonatelný exfoliační pudr na bázi rýžových enzymů, okamžitě zanechá pleť viditelně hladší a zářivější. Obsahuje rozjasňující komplex, který si poradí i s nepravidelnou pigmentací. Vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé.
  2. Daily Superfoliant. Zbavte svou pleť nečistot z ovzduší, způsobujících její stárnutí! Tento jemný práškový exfoliant odstraňuje z pleti nečistoty z ovzduší, a tím pomáhá předcházet urychlenému stárnutí pleti a dodává jí pevnější a zdravější vzhled. Je vhodný pro normální až zralou či předčasně stárnoucí pleť.
  3. Novinka! Flashfoliant. Bezoplachový pěnivý chemický exfoliant, který pomáhá čistit zanícená místa a předcházet vzniku nových zánětů. Zároveň pleť rozjasňuje.
  4. Multivitamin Thermafoliant. Jedinečný samozahřívací aktivní exfoliant, který odstraňuje odumřelé buňky a zjemňuje texturu pleti. Je vhodný pro zralou a předčasně stárnoucí pleť.
  5. Daily Resurfacer. Aktivní, vysoce hydratační exfoliant na bázi ovocných kyselin a kyseliny hyaluronové. Okamžité vyhlazení, rozjasnění a redukce známek předčasného stárnutí.
  6. Rapid Reveal Peel. Odhalte nejzářivější podobu své pleti! Nastartujte obnovu buněk pokožky a dosáhněte viditelného rozzáření pleti s tímto domácím peelem profesionální úrovně. Rapid Reveal Peel je maximálně účinný exfoliant, který přináší výrazné výsledky bez narušení zdraví pleti. Rozjasní, vyhladí a rozzáří vaší pleť!