Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Který exfoliant je pro vás ten pravý?

Pravý pleťový exfoliant

Když si vybíráte exfoliant, je nanejvýš důležité, abyste znali názvy složek.

Začít můžete s tímto shrnutím těch nejlepších složek exfoliantů, poté si promluvte s vaším pleťovým terapeutem Dermalogica o tom, jak vybrat exfoliant, který bude nejlépe vyhovovat potřebám vaší pleti, vašemu životnímu stylu a osobním preferencím. A mějte na paměti: Jestliže používáte exfoliační produkty předepsané lékařem, poraďte se s ním dříve, než do svého pravidelného režimu přidáte další, abyste to s péčí nepřehnali.

Kyselina mléčná

Tato alfa-hydroxy kyselina pomáhá vyhladit pleť a stimulovat obnovu buněk, aniž by pleť dehydrovala. Společně s dalšími AHA kyselinami a ovocnými exfoliačními enzymy ji najdete v produktu Rapid Reveal Peel.

Retinol

Čistý vitamín A je zlatým standardem pro dosažení zářivější pleti a zmírnění viditelných známek stárnutí pleti. Najdete jej v produktech Overnight Retinol Repair a Age Reversal Eye Complex.

Kyselina fytová

Tato fyto–chemická látka se nachází v rýžových otrubách, zjemňuje pleť a pomáhá bezpečně odstranit nečistoty a odumřelé buňky z povrchu pleti a dodat jí tak výraz. Najdete ji v produktech Daily Microfoliant® a Daily Superfoliant™, v nichž je obsažena v podobě velmi jemného prášku, který je natolik šetrný, že je vhodný dokonce i pro tu nejcitlivější pleť.

Výtažek z opuncie

Tato nekyselá směs pochází ze sukulentu ze Sonorské pouště, který je schopen žít v nepříznivých podmínkách, a pomáhá urychlit přirozený exfoliační proces pleti a zmírnit známky stárnutí pleti. Najdete jej v abrazivním exfoliantu MultiVitamin Thermafoliant®.

Kyselina salicylová

Beta-hydroxy kyselina pomáhá vyhladit pleť, bojovat se zánětem a odstranit odumřelé pleťové buňky tím, že rozštěpí vazby mezi buňkami. Společně s kyselinou mléčnou ji najdete v produktu Gentle Cream Exfoliant.

Výtažek z plodu ibišku

Je bohatým zdrojem vitamínu C a kyseliny pyrohroznové, a díky výjimečné hydratační schopnosti pomáhá vyhladit a rozzářit pleť bez podráždění. Najdete jej v bezoplachovém exfoliantu Daily Resurfacer, který obsahuje také kyselinu salicylovou.