Už jste pravděpodobně zaslechli, že exfoliace je důležitá. Proč?

Protože pleť neustále vytváří v nižší vrstvě dermis nové buňky, které nahrazují ty odumřelé ve vyšších vrstvách, v epidermis. Jak stárneme, proces výměny buněk se zpomaluje a buňky se nerovnoměrně hromadí na povrchu pleti. To vede ke vzniku mdlých, suchých míst, a pleť tak ztrácí svou zářivost.

Když provádíte exfoliaci, pomáháte odstraňovat odumřelé buňky pleti a odhalovat tak čerstvé a nové buňky pod nimi.

Mnoho lidí s tímto vědomím však má tendenci exfoliaci provádět nadměrně, protože chtějí dosáhnout ještě zářivější, zdravé pokožky. Proto také používají drsné peelingy určené pro použití pouze jednou za týden nebo za dva. Pudrové exfolianty představují jemnější způsob začlenění exfoliace do vaší každodenní péče o pleť, a díky nim dosáhnete zářivých výsledků, aniž byste pleť nadměrně zatěžovali.

Dermalogica nabízí dva pudrové exfolianty:

Daily Superfoliant

Tento pudrový exfoliant na bázi dřevěného uhlí pomáhá odstraňovat částečky znečištění z ovzduší, které mohou pronikat do pórů a urychlovat stárnutí pleti. Pomáhá také detoxikovat póry a zanechá pleť pevnější a zdravější na pohled.

Daily Microfoliant

Pudrový exfoliant se základem z rýže pomáhá dát sbohem mdlé pleti a jejímu nerovnoměrnému tónu. Poskytuje mikro-exfoliaci odumřelých buněk a srovnává úroveň pigmentace, a zanechává pleť hladší a zářivější.

 

Vyzkoušejte náš kvíz, abyste měli jistotu, který produkt je pro vás ten pravý!

 

Zdá se, že na vaši pleť má největší vliv…

a) životní prostředí

b) nahromaděná vrstva produktů

Kdy dáváte péči o pleť nejvíce?

a) večer

b) ráno

Co vám nejvíce dělá starosti

a) stárnutí pleti

b) mdlý vzhled pleti

 

Více odpovědí „A“: Daily Superfoliant 

Více odpovědí „B“: Daily Microfoliant