OBJEVTE ŠEST JEDNODUCHÝCH ZPŮSOBŮ, JAK VYLEPŠIT SVÉ SPÁNKOVÉ ZÁLEŽITOSTI

Nikdy nelze mít bezchybnou pleť bez kvalitního spánku. Jsou to jediné chvíle, kdy se pleť dokáže opravdu sama opravit: hladina stresového hormonu klesne a dá tím pleti prostor k regeneraci. Naopak se zvýší produkce kolagenu, který vyhladí jemné linky. Také lidský růstový hormon je produkován ve větší míře, což vede k nárůstu svalové hmoty, posílení a zpevnění.

Pro mnoho z nás však kvalitní spánek není tak jednoduchá záležitost, jak by se mohlo zdát. Ať už máte problémy s usínáním anebo probouzením v průběhu noci, nejste sami: Více než 70 % dospělých trpí poruchou spánku.

Vy však můžete spát lépe! Těchto šest jednoduchých tipů vám pomůže vylepšit si dobu snění (a zlepšit pleť):

Vypněte veškerou elektroniku a 30 minut před spaním snižte intenzitu světla.

Odolejte nutkání brouzdat při usínání Instagramem: modré světlo, které vydávají počítačem, tablety, televize a váš smartphone brání produkci melatoninu, hormonu, který vašemu tělu sděluje, že je čas spát.

Ložnici co nejvíce zatemněte a také mírně zchlaďte.

Vaše optická nervová zakončení jsou ve spánku citlivá i na sebemenší dávku světla. Dokonce i malý proužek světla pode dveřmi může přimět vaše tělo, aby si myslelo, že je čas vstávat. Nastavte také termostat: vaše tělesná teplota během spánku klesne, když tedy nastavíte teplotu na hodnotu 16-20 °C, usnete rychleji.

Před spaním nekonzumujte alkohol, kofein a cukr.

Spánek navozený konzumací alkoholu nemá pro vaše tělo a mozek ty samé regenerační účinky. Kofein je dalším viníkem: jelikož má káva poločas rozpadu pět hodin, 12,5 % vaší ranní kávy zůstává ve vašem systému ještě 20 hodin poté, co ji vypijete! A konečně, cukr způsobuje nárůst hladiny krevního cukru – a to může vést až k poruše funkce hormonů.

Zhluboka dýchejte ať zklidníte a uvolníte své tělo.

Ve spánku se dech zpomaluje a prohlubuje, zkuste proto praktikovat před spaním nějaké dechové cvičení a pomozte tak tělu připravit se na spánek. Můžete také vyzkoušet novou aplikaci Sound Sleep Cocoon od Dermalogicy; využívá jedinečnou hudební zvukovou stopu, která pomáhá navodit uvolňující a regenerační spánek, na jehož konci je zářivá pleť po ránu.

Choďte spát a vstávejte každý den ve stejnou dobu.

Cirkadiánní rytmy našeho těla neboli naše vnitřní hodiny, trvají dvacet čtyři hodiny. Některé studie ukazují, že buňky pleti se 24hodinovým rytmem také řídí. 5 Narušení cyklu tím, že jeden večer jdeme spát brzy a další den pozdě, vychyluje tělo z rovnováhy a pleť tak nemá dostatek času na regeneraci. Máte problémy s usínáním? Vyzkoušejte nový Sound Sleep Cocoon™; využívá pohybem aktivované esenciální oleje, aby vám přinesl odpočinek i když se v noci převalujete.

Ráno vyhledávejte jasné světlo, které pomáhá regulovat vaše biologické hodiny.

Světlo vašemu tělu říká, že je načase se vzbudit, čímž pomáhá cirkadiánním rytmům držet krok s realitou. Při oblékání si tedy rozsviťte světlo, při čištění zubů vytáhněte rolety, nebo investujte do „probouzecí lampy“, což je lampa s budíkem, která předtím, než vás ráno probudí, postupně prosvětluje pokoj.