Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Vše, co jste kdy chtěli vědět o vitamínu c

Vitamín c dermalogica

 

Nejspíš už víte, že vitamín C je důležitý pro celkové zdraví a dobrou kondici ve všech směrech. Věděli jste však, že je také motorem péče o pleť? Vitamín C je jeden z nejúčinnějších dostupných antioxidantů – a opravdu dostává své pověsti v tom, jak účinně řeší primární příčiny předčasného stárnutí a tím zpevňuje a rozjasňuje pleť.

Zde je přehled toho, co může denní dávka vitamínu C udělat pro vaši pleť!

rozjasnit

V průběhu času dochází působením vnitřních (přirozených) a vnějších (environmentálních) vlivů ke změnám ve struktuře pleti, což vede ke vzniku nejednotné pigmentace. Ať už se jedná o „stařecké skvrny“ způsobené UV zářením nebo pozánětlivou hyperpigmentaci, nejsou tmavé skvrny pro vitamín C žádný oříšek: potlačuje biochemické reakce způsobující nejednotnou pigmentaci a účinně rozjasňuje pleť.

zpevnit

Dalším významným přínosem vitamínu C je, že obnovuje povrch pleti. Podporuje produkci látek, které udržují pleť viditelně pevnou, a pomáhá tak redukovat jemné linky a vrásky.

bránit

V tomto ohledu se mohou antioxidační vlastnosti vitamínu C naplno projevit. Vitamín C pomáhá mařit účinek oxidačního poškození a poškození volnými radikály tím, že neutralizuje škodlivé molekuly. Avšak – a to je na tom to nejlepší – poslední výzkum ukazuje, že vitamín C ve skutečnosti podporuje přirozený obranný systém pleti, čímž jí pomáhá bránit se proti oxidačnímu poškození.

Vitamín C ve skutečnosti podporuje přirozený obranný systém pleti

Má to však jednu podmínku. Aby vitamín C opravdu pomohl rozjasnit, zpevnit a bránit pleť, musí se do pleti dostat – a složení produktů často obsahují nestálé složky, které ztrácí účinek ještě dříve, než se na pleť dostanou. Chcete-li si být jistí, že vaše sérum s vitamínem C bude mít maximální účinek, vyberte si to s obsahem stabilních složek, které jsou schopné se dostat přesně tam, kde je pleť nejvíce potřebuje. (Naše volba? Super stabilní, vysoce biodostupné BioLumin-C Serum!)