Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

5 tipů, jak okysličit pleť (a proč byste na to neměli zapomínat)

1x1_Phyto Nature Oxygen Cream_Product 7 - kopie

 

  • Okysličená pleť působí revitalizovaným, pevnějším a plnějším dojmem.
  • Kyslík je nezbytný pro její zdravý a mladistvý vzhled.
  • Dobré okysličení zajistí masáž, hluboké dýchání, cvičení, exfoliace i vhodné kosmetické produkty.

 

“Vypadáš unaveně.” Slýcháte tuto nepříjemnou poznámku stále častěji? Možná jste si poněkud unaveného a mdlého tónu svého obličeje všimli také. Ale přitom dodržujete spánkový režim a netrápí vás ani nadmíra stresu. Na vině může být špatné okysličení pokožky! S rostoucím věkem totiž pleť využívá kyslík méně efektivně, jeho přísun je však nezbytný pro uchování přirozené vitality. A tak vznikají linky a vrásky a pleť vypadá unaveně a nevýrazně. Stačí ale dodat kyslík a pevná a mladistvá pokožka je zpět. Poradíme, jak na to!

1)  Dopřejte si obličejovou masáž

Masáž ocení nejen vaše záda a krk, ale i pleť. Uvolní napětí svalů a podpoří krevní oběh v pokožce, což vede k jejímu rozzáření a revitalizaci na pohled i na dotek. Jak na to? Vezměte si na pomoc kameny gua sha nebo masážní válečky na obličej. Skvěle funguje také japonská masážní technika shiatsu založená především na tlaku prstů, která pracuje s akupunkturními dráhami.  

2)  Dýchejte zhluboka

Dýcháme automaticky a málokdy nad dýcháním přemýšlíme. Což je škoda, protože většina z nás dýchá špatně. A řeč je především o mělkém dýchání, které může vést k celé řadě zdravotních obtíží. Podívejte se na videa s dechovými cvičeními na internetu nebo si stáhněte některou z bezplatných aplikací a naučte se dýchat správně. Hlubokým dýcháním zbavíte systém přebytečného oxidu uhličitého, zvýšíte hladinu kyslíku a pleti dodáte energii. Jednoduchý a účinný způsob, jak revitalizovat pleť i mysl. 

3)  Pusťte se do cvičení

Snadným a pro celé tělo prospěšným způsobem, jak rozzářit pleť a podpořit krevní oběh, je cvičení. Nemusíte podávat maratonské výkony ani trávit hodiny v posilovně, i 15 minut svižnější chůze postačí.

4)  Využijte výhod exfoliace

O nezbytnosti exfoliace pleti jste už nejspíš slyšeli stokrát. Ale ruku na srdce, opravdu ji pokožce pravidelně dopřáváte? Pokud ne, začněte. Nejlépe s šetrným exfoliantem, jakým je Daily Milkfoliant, který pleť vyhladí a podpoří její hydratační bariéru. Exfoliace rozproudí krevní oběh a přivede na povrch pleti větší množství kyslíku, což vede k jejímu zdravému vzhledu. Kromě toho také odstraní odumřelé kožní buňky a pečující produkty tak mohou pracovat efektivněji.

5)  Zařaďte okysličující produkty do kosmetické rutiny

I přes všechno vaše snažení se může stát, že pleť nebude mít kyslíku dostatek. Řešení je jednoduché, naučte ji kyslík, který je všude kolem, lépe využívat. Hydratační krém Phyto Nature Oxygen Cream pomůže optimalizovat okysličení pleti díky přírodním aktivním látkám ze semen rostliny Ligustrum lucidum (ptačí zob lesklý), které se daří i v prostředí s nízkou hladinou kyslíku. Výsledkem bude pevnější, plnější a revitalizovaná pokožka. 

 

Chcete zjistit více o tom, které produkty péče o pleť jsou pro vás vhodné? Navštivte pleťového terapeuta Dermalogica ve svém okolí a nechte si sestavit režim zcela na míru zde.