Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

6 nejlepších tipů pro péči o pleť v létě

Péče o pleť v létě

6 NEJLEPŠÍCH TIPŮ PRO PÉČI O PLEŤ V LÉTĚ

Naše oblíbené způsoby, jak si udržovat náskok před poškozením sluncem

  • Hydratace a ochrana před působením UV záření jsou klíčové body pro zachování zdraví pleti během léta
  • Pleť poškozená sluncem vyžaduje pro návrat do normálního stavu dodatečnou hydrataci a výživu

Díky vysokým teplotám a slunečním paprskům dostává pleť v létě opravdu pořádně zabrat. Není to však nutné: dodržujte tato jednoduchá pravidla a udržujte svou pleť hydratovanou, zdravou a chráněnou po celé léto.

1) EXFOLIACE PODPOŘÍ HEBKOU A ČISTOU PLEŤ

Díky exfoliaci dojde k odstranění odumřelé vrstvy pleti, což zabrání ucpávání pórů a pomůže zlepšit výkon vašich ostatních produktů péče o pleť.

Kdy: Provádějte po ránu před aplikací tonika, hydratační péče, produktu s ochranným faktorem a nanesením make-upu. (Tip profesionála: exfoliace prodlouží výdrž vašeho make-upu!)

Nezapomeňte: Po provedení exfoliace vždy aplikujte hydratační produkt, který uzamkne vlhkost v pleti, a vždy samozřejmě poskytněte pleti po čerstvě provedené exfoliaci ochranu v podobě širokospektrálního ochranného faktoru.

Náš top výběr: Daily Microfoliant, Daily Superfoliant

2) UDRŽUJTE PLEŤ HYDRATOVANOU

Hydratace znamená víc než jen hydratační produkt! Optimální hydrataci pleti zajistíte úpravou svého každodenního režimu:

  • Nejdříve najděte takový hydratační produkt pro denní použití, který nejlépe vyhovuje stavu vaší pleti.
  • Přidejte tonikum, jako je Antioxidant HydraMist, které hydrataci podpoří. Je ideální také na cesty!
  • Zvyšte ještě více úroveň hydratace tím, že jednou nebo dvakrát týdně aplikujete intenzivní masku.

 

3) SPŘÁTELTE SE S H20

Stoupající teploty + čas strávený na slunci = dehydratace, a to nejen vaší pleti, ale celého vašeho těla! Naštěstí platí staré dobré rčení: osm sklenic čisté, filtrované vody (nebo i více, jestliže jste fyzicky aktivní) vám pomůže udržet úroveň hydratace vaší pleti i těla.

4) MÁTE-LI POCHYBNOSTI, PŘIDEJTE VÍCE PRODUKTU S OCHRANNÝM FAKTOREM

Většina lidí ani zdaleka nepoužívá takové množství produktu s ochranným faktorem, jaké by měli. Níže najdete některá pravidla pro ochranu a bezpečí vaší pleti:

  • Na pleť obličeje a krku použijte takové množství ochranného produktu, které se vejde na lžíci. Na tělo aplikujte tolik, co se vejde do sklenice na panák.
  • Při pobytu na slunci aplikaci opakujte každé dvě hodiny.
  • Je-li to možné, vyhněte se pobytu na slunci od poledne do pozdního odpoledne, kdy mají sluneční paprsky největší sílu.

Naštěstí jsou v dnešní době složení produktů s ochranným faktorem natolik pokročilá, že si můžete dovolit vybrat si ochranu před sluncem podle stavu vaší pleti!

Náš top výběr: Prisma Protect SPF 30 nebo Dynamic Skin Recovery SPF 50.

5) ZKLIDNĚTE PLEŤ PO NADMĚRNÉM SLUNĚNÍ

Zapomněli jste se opakovaně namazat? Nezoufejte: K poškození slunečním zářením sice již došlo, avšak tím, že pleť zklidníte a hydratujete, předejte jejímu olupování a zmírníte zarudnutí. Podrážděnou pleť dobře hydratuje sprška tonika Multi-Active Toner (tip profesionála: uchovávejte jej v chladničce a využijte jeho zchlazovací efekt!)

6) NAPRAVTE A OŠETŘETE POŠKOZENÍ SLUNEČNÍM ZÁŘENÍM

CO JEJ ZPŮSOBUJE:

UV záření je původcem fotostárnutí projevujícího se hnědými skvrnami, zhrublou pletí a vráskami, a to i v případě, že se nespálíte.  Pobyt na slunci spouští celou kaskádu škodlivých dopadů na pleť vedoucích ke vzniku zanícení, produkci reaktivních molekul kyslíku ovlivňujících zdravý růst buněk, a stimulaci enzymů ničících kolagen.

CO DĚLAT:

Ze všeho nejdříve raději zvolte umělé opálení, než abyste riskovali poškození slunečním zářením! Pečujte o pleť pomocí produktů bojujících proti poškození, jako je BioLumin-C Serum, MultiVitamin Power Recovery Masque a Overnight Retinol Repair.