Výhradní distributor značky Dermalogica pro ČR a SR

Tajemství pigmentace

Co způsobuje pigmentaci pleti

Hnědé skvrny mají velký vliv na to, jaký věk nám ostatní lidé tipují. Jedna studie dokonce ukázala, že nejednotný tón pleti může způsobit, že osoba vypadá až o 12 let starší! Podstatné otázky: odkud se berou a co se s nimi dá dělat?

Pomůže nám, pokud pochopíme tajemství vzniku hnědých skvrn. Oficiální termín pro hnědé skvrny a další formy změny barvy pleti je hyperpigmentace. Na rozdíl od pih, hyperpigmentace nemizí v zimě a s postupem věku se bohužel čím dál více zviditelňuje.

Co ji však způsobuje? Nepravidelná produkce melaninu (hnědého nebo červeného pigmentu v pleti). Tuto nepravidelnou produkci způsobují určité spouštěče – zejména vystavení nechráněné pleti slunci – což vede ke shlukování barvy na povrchu. Mezi další příčiny patří hormonální faktory (hormonální antikoncepce, těhotenství) a pozánětlivá hyperpigmentace způsobená zraněním nebo zjizvením (například vymáčknutý pupínek nebo hlubší řezná rána). Jak hormonální, tak i pozánětlivá hyperpigmentace se při vystavení pleti slunci prohlubuje.

Co tedy s tím? Zjistěte, co vaše hnědé skvrny způsobuje, a zakročte.

obraťte se na odborníky

Požádejte pleťového terapeuta Dermalogica o provedení bezplatné pleťové analýzy Face Mappingu® a konzultaci, abyste vašim hnědým skvrnám přišli na kloub. Pokud zjistí, jaké spouštěče se právě u vás uplatňují, doporučí vám, jaké ošetření je pro vás nejlepší. Může vám dokonce doporučit profesionální ošetření, které vám pomůže zbavit se tmavých skvrn rychleji!

používejte denně přípravky s ochranným faktorem

Přípravky s ochranným faktorem pomáhají předcházet vzniku nových skvrn na povrchu pleti působením UV záření, což také pomáhá regulovat intenzitu barvy viditelných skvrn. Nanášejte je denně a maximalizujte tak účinek vámi vyzkoušených ošetření – pouhých 30 minut strávených na slunci bez ochrany může zhatit měsíční snahu v boji proti hyperpigmentaci!

najděte vhodné složení

Existuje mnoho složek, které umí pomoci v boji s hyperpigmentací, avšak vitamín C se řadí mezi ty nejúčinnější. Je to jeden z nejlépe fungujících dostupných antioxidantů a je vysoce účinný v boji proti působení volných radikálů. Nový výzkum ukazuje, že umí také podpořit přirozený obranný systém pleti, které tak pomáhá bránit se proti dalšímu oxidačnímu poškození, a efektivně tak rozjasňuje pleť zvenku i zevnitř. Vždy se ujistěte, že jste si vybrali složení s vitamínem C, které je vysoce stabilní a biodostupné (pleť je schopná jej vstřebat).

buďte trpěliví

Žádné rychlé řešení hyperpigmentace neexistuje: než uvidíte nějaké zlepšení, může to trvat minimálně 30 dní ošetřování pleti (s použitím přípravků s ochranným faktorem). Některé skvrny mohou navíc předtím, než vyblednou, ztmavnout; je to proto, že se postupně díky opakované exfoliaci dostávají více na povrch pleti. Vydržte však a odhalte nakonec jasnější, pevnější a zářivější pleť!

Pouhých 30 minut strávených na slunci bez ochranného faktoru může zhatit měsíční snahu boje s hyperpigmentací.